Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email



Diakoni rozpoczynają dziś rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w sobotę 11.05. o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze. Kolekta dzisiejsza na WŚSD.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. W ramach nabożeństw majowych udamy się do krzyża misyjnego.

 

Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. Codziennie w tygodniu o godz. 17.30, a niedziele o 15.30.

 

W poniedziałek przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

 

W środę przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci.

 

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. O godz. 7.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

W sobotę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.


Zbiórka ministrantów w salce pod kościołem w sobotę o godz. 12.00. Zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

 

W niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Już za tydzień w niedzielę 12.05 o godz. 10.00 dzieci przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę, by na tę Mszę św. zostawić kościół dla dzieci i ich rodzin, a drogich parafian, by skorzystali z pozostałych trzech Mszy św. tj. w sobotę o 18.00, lub w niedzielę o 8.00 i 16.00.

Próba w kościele w środę o 18.00 a spowiedź dla dzieci oraz rodziców w dwóch grupach w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.


Dziękuję panu Dawidowi za powieszenie flag, panu Tadeuszowi i paniom za troskę o kwiaty i zieleń wokół kościoła oraz wszystkim wspierającym rodzinę z Aleppo.


W miesiącu maju członkowie Żywego Różańca modlą się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za maturzystów, oraz za dzieci pierwszokomunijne i bierzmowańców.




Nowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.









Jak już wszystkim wiadomo nasz kleryk Mateusz Fojcik studiuje aktualnie w szwajcarskim Lugano. Poproszony o przybliżenie parafianom szczegółów tego wyjazdu napisał taki tekst:

Po rozeznaniu przełożonych Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, które zostało zlecone i potwierdzone przez Arcybiskupa Katowickiego oraz przyjęciu złożonej mi propozycji 5 września 2023 roku wyjechałem do Lugano we włoskojęzycznym kantonie Szwajcarii, gdzie na Wydziale Teologicznym (Facoltà di Teologia di Lugano) afiliowanym do Uniwersytetu Szwajcarii Włoskiej (Università della Svizzera Italiana) kontynuuję studia filozoficzno-teologiczne. Pozostając seminarzystą Archidiecezji Katowickiej, formuję się od tego momentu w Seminario San Carlo w Lugano (Diecezja Lugano).

W ramach posługi zleconej przez rektora Mons. Claudio Mottiniego zostałem skierowany do parafii św. Syrusa (San Siro) w Canobbio, gdzie funkcję proboszcza pełni ks. Tomasz Tomczyk, duchowny archidiecezji krakowskiej.

Na zdjęciach w Galerii można zobaczyć Mateusza i innych kleryków z różnych stron świata.

Pamiętajmy o Mateuszu w naszych modlitwach.





Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.



Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.