Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


Dopóki wpatrujemy się w Jezusa – nasza wiara jest niezachwiana, nawet pośród burz. W momencie, gdy tracimy Go sprzed oczu i koncentrujemy się jedynie na naszych życiowych przeciwnościach, toniemy.

 

W poniedziałek przypada liturgiczne święto naszego PatronaŚw. Wawrzyńca. O godz. 9.00 Msza św. w intencji chorych i Seniorów naszej Parafii.

Wyjątkowo po Mszy św. NIE ODBĘDZIE SIĘ spotkanie w klubie „Emaus”, ze względu na epidemię.Tych, którzy pozostaną w domach zachęcam do włączenia się we wspólną modlitwę za pośrednictwem transmisji internetowej na kanale Youtube.

O godz. 18.00 Msza św. w intencji Parafian.


We wtorek przypada wspomnienie św. Klary. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.


W piątek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godz. 7.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.


W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Podczas każdej Mszy poświęcenie kwiatów i ziół. Okazja do spowiedzi pół godziną przed każdą Mszą.


W Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Naszego Patrona. Kazania wygłosi i będzie przewodniczył Sumie Ks. Tadeusz Skrzypczyk. Msze św. o godz. 8.00, Suma Odpustowa o godz. 10.00 i o 16.00. Do udziału w Sumie Odpustowej zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza Służbę Liturgiczną Ołtarza.


Nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione w środę 19 sierpnia.


Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznego


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja 2020 br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w sprawie sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania z dn. 16 maja 2020 r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 4 maja br.


Uzupełnienie do zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach z dn. 25 marca br.


Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.


Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego do zarządzenia Rady Stałej KEP z dn. 12 marca br.


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.