Kalendarium 2024 - PDF Drukuj Email


.: 17.05.2024r.

17 maja 16 młodych parafian przyjęło sakrament Bierzmowania z rąk biskupa Adama Wodarczyka zdjęcia


.: 12.05.2024r.

12 maja w naszej parafii miała miejsce uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii Św.  25 dzieci (w tym siedmioro wczesnokomunijnych)  po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Mszy św. zdjęcia


.: 11-17.04.2024r.

W dniach od 11 do 17 kwietnia grupa parafian wraz z ks. Proboszczem Jarosławem uczestniczyła w pielgrzymce do Niemiec i Belgii. Pielgrzymi odwiedzili: Pasawę, Marktl , Altötting, Ottmaring (2 noclegi), zamek Neuschwanstein, Andechs, Trewir, Liege (dwa noclegi), Brugię, Banneaux, Akwizgran, Kolonię, Schönstatt (dwa noclegi), Erfurt. Pielgrzymi dziękują ks. Proboszczowi za organizację tego niezapomnianego wyjazdu oraz p. Andrzejowi Kalkowskiemu za udostępnienie samochodu. Relację z poszczególnych dni pielgrzymki oraz zdjęcia można zobaczyć na blogu „Wawrzyńcowe pielgrzymki”


.: 28-30.03.2024r.

Wielu parafian uczestniczyło w tegorocznym Triduum Paschalnym. Z dalekiego Lugano przyjechał nasz kleryk Mateusz Fojcik, który czuwał nad przebiegiem Liturgii poszczególnych dni, a w Wielką Sobotę dokonał poświęcenia pokarmów. zdjęcia


.: 28.02.2024r.

W dniach 24-28.02 trwały  parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Świat pomaga czy przeszkadza uwierzyć?” Prowadził je ks. dr Wojciech Iwanecki, duszpasterz akademicki w Rybniku.


.: 17.02.2024r.

Spotkanie małych misjonarzy i ministrantów z naszej parafii oraz dzieci Maryi z parafii św.Jana Sarkandra w Paruszowcu z klerykiem Krystianem Salewskim z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, który był na stażu misyjnym w Zambii.


.: 7.01.2024r.

Udało się podtrzymać  wieloletnią tradycję i jak co roku odbyło się parafialne kolędowanie. Serdecznie dziękujemy uczestnikom – tym małym i dużym oraz wszystkim, którzy przybyli wysłuchać, jak pięknie śpiewają i grają nasze dzieci. Szczególne podziękowania dla firmy Extral Aluminium z Żor, która przekazała nagrody dla uczestników. zdjęcia.: 1.01.2024r.

W Nowy Rok sprawowana była Msza św. z okazji 60. urodzin Proboszcza Jarosława Paszkota