Nasz Patron PDF Drukuj Email

Święty Wawrzyniec

wawrzyniecDiakon Wawrzyniec należał niegdyś do najbardziej popularnych świętych. Jednakże historia nie przekazała nam szczegółowych informacji o jego życiu i działalności duszpasterskiej, dlatego też jego osobę możemy poznać tylko z tradycji. Według zachowanych Akt Męczeństwa św. Wawrzyniec miał pochodzić z Hiszpanii, a jego rodzicami byli: Orencjusz i Pacjencja, czczeni jako święci przez mieszkańców miasta Huesca. Nie wiemy, kiedy św. Wawrzyniec pojawił się w Rzymie. Należał jednak do duchowieństwa tego miasta i cieszył się zaufaniem papieża św. Sykstusa II. Właśnie jemu św. Sykstus II powierzył administrację dóbr kościelnych oraz opiekę nad ubogimi Rzymu.

Więcej…
 
Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

 

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kolekta przeznaczona jest na WTUŚ. O godz. 15.30 nabożeństwo popołudniowe i Msza św. podczas której udzielimy sakramentu chrztu św. i modlić się będziemy za roczne dzieci.

 

We wtorek 20 września br. odbędzie się w Asyżu Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Weźmie w nim udział Papież i ponad 400 przywódców religijnych i politycznych z całego świata. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji Grup Parafialnych.

 

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci. Po Mszy św. modlitwy do Św. Jana Pawła II i spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I i Wczesnej Komunii świętej i Ich   rodzicami.

 

W piątek o godz. 7.45  Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

W sobotę o godz. 9.00 spotkanie z ministrantami. O godz. 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 

Od poniedziałku będą przyjmowane intencje mszalne „za żywych” na Rok 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia

 

 

 

.

Msze Święte

 

Niedziele i święta
8.00, 10.00, 16.00

Poniedziałek, środa, piątek

8.00

Wtorek, czwartek, sobota
18.00

.

Sonda

Czy podoba Ci się wirtualny spacer?
 

 

 

 

.