Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

Dziś rozpoczynamy Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rozpoczynamy Nowy Rok Duszpasterski pod hasłem: „Eucharystia daje życie” z hasłem na III rok: „Posłani w pokoju Chrystusa.” Nowy Rok liturgiczny, to także nowy etap naszego życia, naszej osobistej historii zbawienia.

Pierwsza Niedziela Adwentu przeżywana jest jako Niedziela Trzeźwości. Po każdej Mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.


Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież. Msze św. roratnie w tym tygodniu będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Tylko dla tych dzieci, które są chore polecam transmisje internetowe.

Okres Adwentu, w który dziś wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa Pana między ludzi; jest także czasem naszego oczekiwania na przyjście Pana przy końcu czasów. Zachęcamy do zachowania w tym czasie wstrzemięźliwości od alkoholu, papierosów i korzystania z Internetu oraz do głębszej modlitwy.


W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i udziału we Mszy św.


W czwartek przypada po raz pierwszy wspomnienie bł. ks. Jana Machy. Po południu spowiedź od godz. 17.30.


W piątek zapraszam młodzież do sakramentu pokuty i na roraty o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.00. Po Mszy św. kandydatów do bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie w kościele.


W sobotę przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej archidiecezji. Zapraszamy górników wraz z ich rodzinami do sakramentu pojednania i na Mszę św. w ich intencji w sobotę o godz. 9.00. Zachęcamy by przyjść na tę Mszę w strojach galowych. O godz. 17.00 Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.


W niedzielę 5 oraz 12 grudnia, po każdej mszy św., mali misjonarze będą rozprowadzać kartki oraz ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód zostanie przekazany dla dzieci z Kamerunu. W gablotkach oraz na stronie internetowej zamieszczone jest podziękowanie s. Eligii za wpłatę z ostatniej Niedzieli Misyjnej z naszej Parafii.


Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.


Świece wigilijne Caritas i opłatki można nabyć pod chórem. Można już zamawiać zalecki całoroczne na przyszły rok. Na naszej stronie Internetowej znajdziemy link do zrzutki.pl na której możemy pomóc rodzinie śp. Kasi Badura. W ten sposób możemy pomóc im ze spłatą otrzymanego dofinansowania do kwiaciarni.


Bóg zapłać za ofiary składane na wsparcie rodziny z Aleppo, oraz na sprzątanie kościoła w 2022 roku. Bardzo dziękuję też pani Urszuli za przygotowanie adwentowej dekoracji.


Członkowie Żywego Różańca odmawiają w grudniu swoją „dziesiątkę” o łaskę dobrej spowiedzi świątecznej dla wszystkich Parafian.Pomóżmy rodzinie Kasi. Zrzutka dla rodziny śp. Katarzyny Badury: https://zrzutka.pl/6dejyeNowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.

Porządek Mszy św. kolędowych:28.11.2021 godz. 10.00 - ul. WOLNA numery nieparzyste

05.12.2021godz. 8.00 - ul. WOLNA numery parzyste

12.12.2021 godz. 10.00 - OS. RÓŻANE i APARTAMENTY SZAFIROWE

25.12.2021 godz. 10.00 - ul. PARTYZANTÓW

25.12.2021 godz. 16.00 - ul. SIENKIEWICZA i ul. ZBOŻOWA

01.01.2022 godz. 16.00 - ul. ŻORSKA numery parzyste i ul. Wróblewskiego

06.01.2022 godz. 16.00 - ul. ŻORSKA numery nieparzyste

09.01.2022 godz. 10.00 - ul. BOGUSZOWICKA

09.01.2022 godz. 16.00 - ul. LIGOCKA

16.01.2022 godz. 10.00 -  ul. REJTANA

23.01.2022 godz. 8.00 -  ul.SYGNAŁY i ul. FABRYCZNA

23.01.2022 godz. 16.00 - ul. JAŚMINOWA i ul. ZUCHÓW

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY KATOWICKIEGO PO BEATYFIKACJI KS. JANA FRANCISZKA MACHYDrodzy Bracia i Siostry!

 

1.  W sobotę 20 listopada sługa Boży ks. Jan Macha został włączony do wspólnoty błogosławionych Kościoła Katolickiego. Wyrażamy wdzięczność Bożej Opatrzności za świadectwo  życia  i  wiary  tego  śląskiego  kapłana,  męczennika II wojny światowej, nowego patrona alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, dzieła powołań oraz dzieł charytatywnych w naszej archidiecezji. Bóg zapłać wszystkim wiernym świeckim, kapłanom i osobom życia konsekrowanego, zarówno za udział w Mszy świętej beatyfikacyjnej, sprawowanej w katowickiej katedrze przez delegata Ojca świętego Franciszka, kardynała Marcello Semeraro, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, jak i za     duchową      łączność      dzięki      transmisjom      telewizyjnym,      radiowym i internetowym. Dzięki przekazom medialnym postać błogosławionego Jana Franciszka ukazano szerokiej rzeszy odbiorców, nie tylko w kraju, ale i za  granicą.  Wyrazy  wdzięczności   kieruję   również   do   osób   zaangażowanych   w przygotowanie uroczystości beatyfikacyjnej i darczyńców. Prośmy błogosławionego ks. Jana Franciszka o orędownictwo za nami, abyśmy z Bożą pomocą  odkrywali  własną  misję  w   świecie   i   kształtowali   serca   wrażliwe na ludzkie potrzeby.

 

2.  Liturgiczne  wspomnienie  błogosławionego  Jana   Machy   będzie   obchodzone  w naszej archidiecezji w dniu 2 grudnia każdego roku. W związku z tym najbliższy czwartek będzie w naszych wspólnotach parafialnych dniem dziękczynienia za beatyfikację ks.  Jana  i  modlitwy  za  Jego  wstawiennictwem  w intencji duszpasterzy, osób zaangażowanych w parafialnych i szkolnych zespołach    Caritas,    a    przede    wszystkim    o    nowe    powołania    kapłańskie i zakonne. Wykorzystajmy ten dzień również na odkrywanie życia i dzieła nowego Błogosławionego.

 

3.  Rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny oraz realizację trzeciego roku programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce pt. „Eucharystia daje życie”. Zamierzone pastoralne i ewangelizacyjne działania wyrażamy słowami nawiązującymi  do  obrzędu   rozesłania   na   zakończenie   Mszy   św.:   „Posłani w pokoju Chrystusa”. W tym duchu zachęcam Was do budowania między ludźmi Chrystusowego Królestwa pokoju, miłości i sprawiedliwości, a także do synodalnej odnowy życia i  misji  całej  wspólnoty  Kościoła.  Wewnętrznej  siły  do podejmowania tych wyzwań szukajmy najpierw w Eucharystii, która jest źródłem    wzajemnego     przebaczenia,    słuchania    słowa    Bożego,    komunii    i chrześcijańskiego świadectwa, a nade wszystko sakramentem uwielbienia Boga przez Chrystusa w Duchu Świętym.


 

Na czas adwentowej drogi przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego wszystkim Wam błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 
† Wiktor Skworc Arcybiskup Metropolita Katowicki

Katowice, 25 listopada 2021 r. VA I - 84/21

 

Zapraszam do zobaczenia filmu, który zrobiła nasza młodzież oazowa

OAZA - LIGOCKA KUŹNIA - RYBNIK
Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznegoZarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja 2020r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w sprawie sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania z dn. 16 maja 2020r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 4 maja 2020r.


Uzupełnienie do zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego z dn. 17 kwietnia 2020r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach z dn. 25 marca 2020r.


Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca 2020r.


Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego do zarządzenia Rady Stałej KEP z dn. 12 marca 2020r.


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020r.


Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.