Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

 

W dzisiejszą Niedzielę o godz. 16.00 Msza św. podczas której udzielimy sakramentu chrztu św.

 

Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych każdego dnia w tygodniu o godz. 17.30 w Niedziele październikowe o godz. 15.30.

 

W środę 8 października o godz. 9.00 czasu lokalnego, dzieci na całym świecie będą się modlić w intencji swoich rówieśników w Syrii. To kolejna odsłona projektu modlitewnego "Różaniec miliona dzieci", który od 2005 r. łączy młodych katolików na całym świecie, a promuje ją Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zapraszam do modlitwy w tej intencji o godz. 9.00.

 

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych.

 

W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 spotkanie z uczniami klas II szkół średnich w ramach dalszego przygotowania do małżeństwa. O godz. 19.00 I i II nauka przedślubna.

 

W Niedzielę kolekta przeznaczona będzie na misje.

 

W Niedzielę po każdej Mszy Św. przed kościołem zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL .

 

 

 

REKOLEKCJE  Z OKAZJI 300- LECIA NASZEGO KOŚCIOŁA

26- 29 PAŹDZIERNIK

 

CZWARTEK 26.X.

MSZE ŚW. O GODZ. 8.00 i 18.00 - NAUKA DLA WSZYSTKICH

GODZ. 19.00 KONFERENCJA DLA MAŁŻEŃSTW

 

PIĄTEK 27.X.

MSZE ŚW. O GODZ. 8.00 i 18.00 - NAUKA DLA WSZYSTKICH

GODZ. 19.00 KONFERENCJA DLA MŁODZIEŻY

 

SOBOTA  28.X.

GODZ. 18.00 MSZA ŚW. Z KAZANIEM

 

W PIĄTEK I SOBOTĘ OD GODZ. 9.00 ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH WIEKIEM PARAFIAN. W PIĄTEK Z HUTY GOTARTOWSKIEJ, ŻORSKIEJ I RASZOWCA, W SOBOTĘ Z POZOSTAŁYCH ULIC.

 

PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW. OKAZJA DO SPOWIEDZI.

 

REKOLEKCJE PROWADZI KS. PROBOSZCZ STANISŁAW GAŃCZORZ

 

TE DEUM LAUDAMUS

 

 

 

 

Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.