Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


W ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się w świątyni, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata. Oddajmy Mu na nowo całe nasze życie i prośmy o umiejętność życia na co dzień prawami Jego Królestwa - prawem miłości, sprawiedliwości, pokoju i prawdy.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej.

 

W dzisiejszą niedzielę Katedra katowicka obchodzi swoją Uroczystość Odpustową.

 

We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych.

 

W piątek o 7.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

W sobotę o 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy NowyRok Liturgiczny. Pierwsza Niedziela Adwentu to Niedziela Trzeźwości. Po każdej Mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa. Niestety w tym roku zostało utrudnione odprawianie w parafiach Mszy św. roratnich dla dzieci. Mały Gość Niedzielny przygotował dla dzieci jak co roku specjalny program z obrazkami. W kościele będziemy odprawiać roraty codziennie o godz. 18.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów. Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w kościele, dostępne będą transmisje online.

 

Rok temu cieszyliśmy się poświęceniem nowych organ. Chcę poinformować drogich parafian, że został zakupiony nowy cyfrowy wzmacniacz, który wyeliminował irytujące wcześniej chwilowe zaniki głosu. Ma on wiele innych zalet, w tym także możliwość bezprzewodowego podłączenia naszego ekranu multimedialnego. Ponadto chcę szczególnie podziękować panu Andrzejowi i Zbigniewowi za pomoc w unowocześnieniu oświetlenia naszego prezbiterium specjalnymi żarówkami ledowymi, które dają więcej światła i są równocześnie energooszczędne. Choć ich zakup nie był tani, to dzięki nim mamy lepiej oświetlone nasze piękne prezbiterium. Jak wiemy w tym roku nie będzie wyjątkowo odwiedzin kolędowych. W styczniu odprawię w waszej intencji kilka Mszy św. dla poszczególnych dzielnic parafii. Przy ich okazji polecam waszej ofiarności sfinansowanie tych dwóch inwestycji.

 

W zakrystii są już do nabycia opłatki,a także duże i małe wigilijne świece Caritas.


Na stronie internetowej naszej parafii można oglądać zdjęcia różańców, które były wykonane przez dzieci na konkurs pt." Najpiękniejszy różaniec''. Dziękujemy za zaangażowanie dzieci, rodziców, a nawet całych rodzin. Różańce są przepiękne. Dzieci, które jeszcze nie otrzymały nagrody, mogą ją odebrać w zakrystii.


Przypominamy, że stale zbieramy znaczki i stare komórki. Zbieramy także nakrętki dla chorego Adasia. Pojemnik na nie znajduje się w przedsionku pod kościołem.
Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznego


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja 2020 br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w sprawie sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania z dn. 16 maja 2020 r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 4 maja br.


Uzupełnienie do zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach z dn. 25 marca br.


Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.


Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego do zarządzenia Rady Stałej KEP z dn. 12 marca br.


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.


Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.