Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

 

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Trzeźwości. Po każdej Mszy św. nabożeństwo ekspijacyjne za grzechy pijaństwa. O godz. 15.30 Gorzkie Żale. Kolekta dzisiejszej Niedzieli to jałmużna postna.

O godz. 16.00 Msza św. podczas której udzielimy sakramentu chrztu św. i modlić się będziemy za roczne dzieci.

 

We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci i Droga krzyżowa dla nich. O godz. 18.45 spotkanie modlitewne Kręgu biblijnego.

 

W piątek będziemy przeżywać w naszych kościołach dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. O godz. 17.30 II kazanie pasyjne i Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, potem spotkanie z kandydatami do bierzmowania i uczniami klas II szkół średnich w ramach dalszego przygotowania do małżeństwa.

 

W sobotę o godz. 9.00 spotkanie z ministrantami ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. O godz. 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 

W Niedzielę przed kościołem panie z Zespołu charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Misyjny Ad Gentes. O godz. 15.30 Gorzkie Żale.

 

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV, AGD, komputery itp. będzie miała miejsce na parkingu przy kościele w dniu 22 lutego, o godz. 10.30. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

 


 

Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398

 

 

 

Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.