Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się dziś czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.


Kolekta przeznaczona na WTUŚ.


W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Bonifacego.

 

We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 udamy się na tradycyjną procesję Bożego Ciała ulicą Wolną na ul. Sienkiewicza, aż do krzyża na ul. Boguszowickiej. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza bierzmowańców, dzieci I Komunijne w strojach wraz z rodzicami, dzieci sypiące kwiaty, Służbę Liturgiczną Ołtarza, poczty sztandarowe.Z góry dziękuję wszystkim, którzy przyozdobią swoje domy oraz pomogą w przygotowaniu ołtarzy.

 

W Oktawie Bożego Ciała zapraszam do udziału we Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 połączonych z procesją teoforyczną wokół kościoła.

 

Nowy arcybiskup katowicki Adrian Galbas, który przejął stery naszej archidiecezji i metropolii w minioną środę 31.05 na najbliższy piątek udzielił wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęca do modlitwy w intencjach,które powierza Bogu Ojciec Święty.

 

W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.


Członkowie Żywego Różańca w czerwcu modlą się za prześladowanych chrześcijan i są zaproszeni do kościoła św. Józefa w Rybniku 17.06.2023 na godz. 10.00, gdzie u OO. Franciszkanów będzie miał miejsce kościół stacyjny. Szczegóły na plakatach.


Nowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.
Ogłoszenie Prezydenta Miasta Rybnik


"Obecnie trwa dziesiąta edycja budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika. Na przedsięwzięcia zgłaszane do budżetu obywatelskiego zaplanowano ponad 5 milionów 700 tysięcy złotych. Serdecznie zachęcam wszystkich rybniczan do zgłaszania swoich pomysłów. Nabór wniosków trwa od 1 maja do 12 czerwca br. Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego dostępne są na stronie internetowej www.budzet-obywatelski.rybnik.eu"
Pomoc dla Ukrainy


W hostelu „Pamirex” znajdującym się na terenie naszej parafii przy ul. Sygnały 62A od czerwca przebywa około 70 osób z Ukrainy. Są to w większości kobiety i dzieci, ale także osoby starsze i młodzież. Zwracam się z gorącą prośbą o konkretne wsparcie dla nich. Potrzebna jest wszelka odzież, od bielizny, przez bluzy polarowe aż po buty i kurtki zimowe, także w rozmiarach XXXL. Mogą przydać się torby, walizki, plecaki, pampersy dla dzieci powyżej 1. roku życia, parasolki, stare niepotrzebne smartfony dla dzieci i młodzieży do zdalnego nauczania, lampki biurkowe, gry, zabawki, koce, rowerki, deskorolki. Te rzeczy prosimy zawozić bezpośrednio do hostelu i przekazać osobiście lub zostawić na recepcji. Wiele z tych osób znalazło pracę, ale są też takie mamy z małymi dziećmi, które nie mogą podjąć stałej pracy, ale są chętne wykonywać jakieś doraźne prace, typu posprzątać, umyć okna, zatroszczyć się o ogród, czy zaopiekować się kimś starszym. Gdyby ktoś dysponował wolnym czasem, z pewnością przydałaby się pomoc dzieciom i młodzieży w odrabianiu lekcji, a nasza młodzież mogłaby zorganizować im zabawy sportowe lub jakieś inne formy wspólnego spędzenia czasu. Zachęcam by podzielić się naszymi rzeczami oraz swoim czasem a, za każdą formę pomocy bardzo gorąco dziękuję.
Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.