Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość MB Piekarskiej. Rozpoczynamy także XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. W Warszawie odbywa się beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Czackiej. Witamy bardzo serdecznie ks. prob. Mariana Neugebauera, który głosi słowo Boże i zbiera kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie.

 

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma i rocznica wrześniowych objawień w Fatimie. Zapraszam na Mszę św. wieczorną o godz. 19.00, a po niej na różaniec fatimski. Wcześniej o godz. 18.30 Różaniec do Siedmiu Boleści.


We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.


W środę obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej.


Spotkania Małych Misjonarzy i Dzieci Maryi, w tym roku szkolnym odbywają się w czwartki o godz. 17.00. Po spotkaniu animatorki będą zabierały dzieci na mszę św. szkolną. Zapraszamy do udziału także nowe dzieci, zwłaszcza te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.


W czwartek przypada wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych. Po Mszy św. zbiórka ministrantów.


W piątek o godz. 7.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.Młodzież zapraszamy w piątek wieczorem o godz. 19.00 na spotkanie oazowe w przeddzień święta ich patrona, św. Stanisława Kostki.

W tym dniu, tj. piątek 17.09 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu przy kościele, tylko do godz. 9.00. Dochód ma wesprzeć m.in. działalność misyjną.


W sobotę przypada Święto Św. Stanisława Kostki. O godz. 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.


Za tydzień kolekta przeznaczona jest na WTUŚ.


Zapraszam do przeczytania listy Kaliny Świtały - List nr. 3


W miesiącu wrześniu odmawiamy różaniec w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży.Nowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznegoZarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja 2020r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w sprawie sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania z dn. 16 maja 2020r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 4 maja 2020r.


Uzupełnienie do zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego z dn. 17 kwietnia 2020r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach z dn. 25 marca 2020r.


Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca 2020r.


Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego do zarządzenia Rady Stałej KEP z dn. 12 marca 2020r.


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020r.


Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.