Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

 

Dziś rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.


Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. Każdego dnia w tygodniu o godz. 17.30, a Niedziele o 15.30.

 

W dzisiejszą Niedzielę o godz. 16.00 Msza św. podczas której udzielimy sakramentu chrztu św. i modlić się będziemy za roczne dzieci.

 

We Wtorek przypada wspomnienie Św. Jana Nepomucena.

 

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na próby we wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Bp Marek Szkudło 01.06.2019 o godz. 11.00 w naszym kościele.

 

W Środę po rannej Mszy św. modlitwy do św. Jana Pawła II.

 

W Czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci.

 

W Piątek o 7.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

W Sobotę 25.05 o godz. 9.00 na parkingu koło kościoła, odbędzie się konkurs rysowania kredami. Będą nagrody, coś słodkiego i dużo dobrej zabawy. Zapraszamy wszystkie dzieci. W razie niepogody zapraszamy do salek pod kościołem. Mali Misjonarze i Dzieci Maryi. Ministrantów zapraszam na zbiórkę o godz. 10.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i okazja do spowiedzi.

 

Za tydzień w Niedzielę tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. O godz. 16.00 Msza św. w intencji naszych Matek z okazji ich święta.

 

9 czerwca odbędzie się tradycyjny Marsz Dla Życia i Rodziny. Początek Mszą św. o godz. 11.30 w Kościele Królowej Apostołów, o 12.30 start marszu z placu przed Kościołem, finał na placu przy Bazylice św. Antoniego. Przewidziany jest piknik rodzinny. Serdecznie zapraszamy do udziału.
Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.