Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Kolekta przeznaczona jest na WTUŚ.

O godz. 15.30 nabożeństwo popołudniowe. O 16.00 Msza św. w intencji Grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

Dziś w katedrze Chrystusa o godz. 14.00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

 

We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

W środę przypada Święto Św. Stanisława Kostki.

 

W czwartek o 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych.Po Mszy św. nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

 

W piątek o 7.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.Młodzież zapraszamy w piątek nas potkanie oazowe o 18.00.

 

W sobotę przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy Małych Misjonarzy i Dzieci Maryi na spotkanie o 9.00, a ministrantów o 10.00. O 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 

W przyszłą Niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo popołudniowe i Msza św. podczas której udzielimy sakramentu chrztu św. i modlić się będziemy za roczne dzieci.

 

Ponieważ nasz dotychczasowy instrument  jest już bardzo wysłużony i w dodatku dość poważnie szwankuje, a niestety nie ma do niego części zamiennych, po konsultacji z naszymi organistami zamówiłem nowe organy do naszego kościoła. Jest to instrument firmy AHLBORN, model PRAELUDIUM IVE z obudową drewnianą oraz nowe nagłośnienie dla tego instrumentu. Producent daje aż 10 lat gwarancji, oraz zapewnia 40 lat na dostęp do części zamiennych. W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie dla tej nadzwyczajnej, nie planowanej wcześniej inwestycji oraz z góry dziękuję za waszą hojność. Liturgia zasługuje na to, abyśmy korzystali z porządnego instrumentu.

 

Od dziś można zamawiać intencje mszalne za żywych na przyszły rok.

 

Okulary w ramach akcji misyjnej dla Afryki można składać w kartonie z tyłu kościoła.Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.