Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


W dzisiejszą niedzielę wspominamy naszego drugiego Patrona św. Marcina. Dziękujemy Panu Bogu za 100 rocznicę odzyskania niepodległości oraz za błogosławiony czas obecności wśród nas Ks. Bp Grzegorza Olszowskiego, który kończy dziś wizytację w naszej parafii. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Ks. Biskupowi za ogromną życzliwość, miłość pasterską, umocnienie Słowem Bożym, modlitwę, udzielone nam błogosławieństwo Boże.


O godz. 15.30 zapraszam na Nieszpory.


We wtorek o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych.


Po Mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem, który będzie udzielony w Niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00.


W piątek o 15.00 Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego.


W sobotę o 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.


W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.


Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799zł + 199€. Szczegóły w gablotce i naszej stronie internetowej po kliknięciu na poniższy link.

Przesłanie Papieża Franciszka z okazji 100-lecia niepodległości
Do Czcigodnego Brata

Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski


Sto  lat temu, w   dniu  11 listopada, Polska odzyskała niepodległość. Wraz z zakończeniem I wojny światowej zamknął się okres dominacji rosyjskiej, pruskiej i austriackiej nad narodem, który przed rozbiorami    współtworzył historię chrześcijańskiej Europy, wnosząc całe bogactwo własnej,  szlachetnej kultury i duchowości. Odzyskanie suwerenności było okupione poświęceniem wielu synów Polski, którzy gotowi byli poświęcić swą wolność osobistą, swoje dobra, a nawet życie, na rzecz utraconej Ojczyzny. Dążenie do wolności „opierali na nadziei, płynącej z głębokiej wiary w pomoc Boga, który jest Panem dziejów ludzi i narodów. Ta wiara była oparciem również wtedy, gdy po odzyskaniu niepodległości trzeba było szukać jedności pomimo różnic, aby wspólnymi siłami odbudowywać kraj i bronić jego granic” (JAN PAWEŁ II, 11.11.1998).

Wraz z Kościołem w Polsce i wszystkimi Polakami dziękuję Bogu za to, że wspierał swoją łaską i mocą kolejne pokolenia, i sprawił, że przed stu laty spełniła się ich nadzieja na wolność i nie utracili jej, mimo kolejnych, bolesnych doświadczeń dziejowych, związanych z II wojną światową, nazistowską okupacją i komunistycznym reżimem.

Podejmując modlitwę św. Jana Pawła II, szczególnego świadka tego stulecia, proszę Boga o łaskę wiary, nadziei i miłości dla wszystkich Polaków, aby w jedności i pokoju dobrze korzystali z tak cennego daru wolności. Niech opieka Maryi, jasnogórskiej Królowej Polski, zawsze towarzyszy Waszej Ojczyźnie i wszystkim Polakom! Niech Boża Opatrzność darzy naród polski pokojem i pomyślnością teraz i w przyszłości! Boże błogosławieństwo niech zawsze będzie z Wami!

 
Watykan, 4 listopada 2018 r.


Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398
Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.