Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

 

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. O godz. 15.30 nabożeństwo o powołania do służby Bożej i do Św. Jana Pawła II.

 

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej.

 

We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św. za zmarłych w miesiącu kwietniu.

 

W środę przypada Święto Św. Marka. O godz. 17.30 przy krzyżu na ulicy Żorskiej zapraszam do modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w ludzkiej pracy.

 

W czwartek o 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych.

 

W piątek o godz. 7.45 Kornka do Miłosierdzia Bożego

 

W sobotę o godz. 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 

Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja br. o godz. 12.00 Podczas Mszy Świętej małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Eucharystii zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry.

 

 

 

Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku wraz z Miastem Rybnik organizuje w dniach od 2 do 9 lipca br. obóz młodzieżowy z udziałem gości z zagranicy. W jego programie m.in.: warsztaty tematyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi, dwudniowa przygoda w drodze, koncerty (TGD, Carrantuohill i Chwila Nieuwagi), spektakle teatralne oraz rekolekcje głoszone przez mnichów ze Wspólnoty Tyberiadzkiej z Belgii. Koszt udziału w obozie wynosi 30 złotych. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie naszego miasta. Adresowane jest do grupy wiekowej 15-30 lat. Jego uczestnicy nocować będą w swoich domach. Szczegóły oraz karty zgłoszeniowe w zakrystii lub na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego”.

„Poszukujemy rodzin chętnych do przyjęcia pod dach swoich domów młodych pielgrzymów z Polski i ze świata, którzy w dniach od 2 do 9 VII przyjadą do Rybnika, by wziąć udział w międzynarodowym obozie młodzieżowym. Podobnie jak w czasie Światowych Dni Młodzieży, rodziny zajęłyby się organizacją noclegu i podjęciem gości przy stole. Organizator zapewni im zajęcia i atrakcje w ciągu dnia. Zgłoszenia i szczegóły pod numerem telefonu: 519 19 72 17”.


 

Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398

 

 

 

Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.