Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


W dzisiejszą Niedzielę przed kościołem panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

O godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą świętą.

 

W czwartek przypada Święto św. Kazimierza, królewicza. O godz.18.00 Msza z udziałem dzieci i Droga Krzyżowa dla nich.Po Mszy św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodziców.

 

W piątek o 7.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi od 16.30. O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie formacyjne w piątek, które rozpoczną Mszą św. o 18.00, a później dalsza część w kościele.

 

W sobotę o 17.00 Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca.

 

W Niedzielę o godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 


Nowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.


Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznego


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja 2020 br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w sprawie sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania z dn. 16 maja 2020 r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 4 maja br.


Uzupełnienie do zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach z dn. 25 marca br.


Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.


Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego do zarządzenia Rady Stałej KEP z dn. 12 marca br.


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.


Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.