Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


W dzisiejszą niedzielę kolekta na WTUŚa przed kościołem zbiórka na wsparcie naszej parafianki Kaliny, która jeszcze w tym roku wyrusza na misje związane z Domami Serca w Procida, na południu Włoch.

 

W poniedziałek obchodzimy Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.


We wtorek o 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek zapraszam rodzicówi dzieci które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej i Wczesnej Komunii św. na godz. 17.00 do kościoła.Zapraszamy Małych Misjonarzy i Dzieci Maryi na spotkanie o godz. 17.00, a wszystkie dzieci o godz. 18.00 na Mszę św. szkolną.Po Mszy św. zapraszam na naukę przed chrztem.

 

W piątek o 7.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

W sobotę o godz.17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 

W sobotę swoje imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Otoczmy Go naszą serdeczną modlitwą.

 

W przyszłą niedzielę wygłosi kazania i zbierze kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie ks. prob. Marian Neugebauer.

 

Zapraszam mężczyzn na niezwykły tydzień zatytułowany: „Oblężenie Jasnej Góry”. W sobotę 26.09 na Jasną Górę zjadą się tysiące mężczyzn z całej Polski by wspólnie budować się swoim męstwem i wiarą. Już od niedzieli 20.09 codziennie o 18.30 odbywać się będą online konferencje i warsztaty przygotowujące do tego wydarzenia. Polecam wszystkim panom by weszli na stronę: oblezenie.mezczyzni.net Z tyłu kościoła można zabrać małe kartoniki z tym adresem. Również nasza parafia chce się włączyć w to wydarzenie i dlatego już od dzisiejszej niedzieli zapraszam codziennie o 18.30 do kościoła na te męskie spotkania.


Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą parafiankę Kalinę, która wybiera się na 14 miesięczne misje w Procida, link do zrzutka.pl też znajduje się na naszej stronie.

Przekazanie wsparcia - Zrzutka.pl

Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznego


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja 2020 br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w sprawie sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania z dn. 16 maja 2020 r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 4 maja br.


Uzupełnienie do zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach z dn. 25 marca br.


Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.


Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego do zarządzenia Rady Stałej KEP z dn. 12 marca br.


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.