Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


Dziś przed kościołem odbywa się nadzwyczajna zbiórka Caritas na wsparcie poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Maroku, gdzie zginęło około 3 tysięcy osób, a rannych jest ponad 5 tysięcy oraz ofiar powodzi w Libii gdzie ofiar śmiertelnych jest 2,5 tysiąca, a 10 tysięcy uznaje się za zaginione. Bóg zapłać za to wsparcie!

 

We wtorek przypada wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana. W tym dniu swoje imieniny obchodzi abp senior Damian Zimoń.

 

W środę przypada wspomnienie św. Wincentego à Paolo.

 

W czwartek św. Wacława. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców.

 

W piątek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.O godz. 7.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

W sobotę przypada wspomnienie św. Hieronima.

 

W niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych każdego dnia w tygodniu o 17.30, a w Niedziele października o 15.30.


Jak co roku chcemy zorganizować konkurs na najładniejszy różaniec. Zachęcamy wszystkie dzieci do wykonania go dowolną techniką. Podpisane prace prosimy składać w zakrystii do 20.10. Każda praca będzie nagrodzona.Chcemy w niedzielę misyjną, tj. 22.10., zorganizować kiermasz misyjny. Osoby, które chcą wesprzeć kiermasz swoim rękodziełem, mogą to zrobić do dnia 20.10.


Przypominamy, że stale trwa zbiórka znaczków, starych komórek i nakrętek.

 

W przyszły poniedziałek przypada 32. rocznica zamordowania proboszcza ks. Henryka Kusia. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w poniedziałek 2.10 o godz. 18.00.

 

Członkowie Żywego Różańca odmawiają swoją „dziesiątkę” w miesiącu październiku za młodzież przygotowującą się do bierzmowania.


Młodzież uczęszczającą do 8 klasy i rozpoczynającą przygotowanie do bierzmowania zapraszam do sakramentu pokuty, na różaniec i Mszę św. w I piątek 06.10. o godz. 18.00 oraz na I spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

 

Dziękuję wszystkim osobom, które w minionym tygodniu kontynuowały prace przy naszym ogrodzeniu wokół kościoła.


Polecam projekcje filmów o rodzinie Ulmów oraz Sound of Freedom w naszych kinach.
Nowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.
Ogłoszenie Prezydenta Miasta Rybnik


"Obecnie trwa dziesiąta edycja budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika. Na przedsięwzięcia zgłaszane do budżetu obywatelskiego zaplanowano ponad 5 milionów 700 tysięcy złotych. Serdecznie zachęcam wszystkich rybniczan do zgłaszania swoich pomysłów. Nabór wniosków trwa od 1 maja do 12 czerwca br. Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego dostępne są na stronie internetowej www.budzet-obywatelski.rybnik.eu"
Pomoc dla Ukrainy


W hostelu „Pamirex” znajdującym się na terenie naszej parafii przy ul. Sygnały 62A od czerwca przebywa około 70 osób z Ukrainy. Są to w większości kobiety i dzieci, ale także osoby starsze i młodzież. Zwracam się z gorącą prośbą o konkretne wsparcie dla nich. Potrzebna jest wszelka odzież, od bielizny, przez bluzy polarowe aż po buty i kurtki zimowe, także w rozmiarach XXXL. Mogą przydać się torby, walizki, plecaki, pampersy dla dzieci powyżej 1. roku życia, parasolki, stare niepotrzebne smartfony dla dzieci i młodzieży do zdalnego nauczania, lampki biurkowe, gry, zabawki, koce, rowerki, deskorolki. Te rzeczy prosimy zawozić bezpośrednio do hostelu i przekazać osobiście lub zostawić na recepcji. Wiele z tych osób znalazło pracę, ale są też takie mamy z małymi dziećmi, które nie mogą podjąć stałej pracy, ale są chętne wykonywać jakieś doraźne prace, typu posprzątać, umyć okna, zatroszczyć się o ogród, czy zaopiekować się kimś starszym. Gdyby ktoś dysponował wolnym czasem, z pewnością przydałaby się pomoc dzieciom i młodzieży w odrabianiu lekcji, a nasza młodzież mogłaby zorganizować im zabawy sportowe lub jakieś inne formy wspólnego spędzenia czasu. Zachęcam by podzielić się naszymi rzeczami oraz swoim czasem a, za każdą formę pomocy bardzo gorąco dziękuję.
Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.