Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj EmailRuchoma stajenka w Niedziele po każdej Mszy św. i od 15.00 – 17.00.
Msze św. w naszym kościele są celebrowane o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. O godz. 15.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Pro Arte.


Od soboty 18 stycznia rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy” Dz 28,2


We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki.


W środę po rannej Mszy św. modlitwy do św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada 100 rocznica urodzin Służebnicy Bożej ChiaryLubich, założycielki Ruchy Focolari. W Katowicach w parafii pw. Św. Ap. Piotra Pawła o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św.z tej okazji.


W czwartek po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i chrzestnych, przed chrztem, który będzie w Niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00.


W piątek o 7.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.O godz. 18 zapraszam na film pt.  „Boże Narodzenie” o autentycznych zaskakujących i wzruszających wydarzeniach na froncie I Wojny Światowej podczas Świąt Bożego Narodzenia.


W sobotę o godz. 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.


Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz pierwszy jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek chce, aby w nas wzrastała religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.


Bóg zapłać za wsparcie dla rodziny z Aleppo.


Zapraszam na spotkanie Śląskiej Wspólnoty Ruchu Focolari, które odbędzie się w sobotę 1.02.2020 r. w auli Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach, ul. Ułańska 7A. Ramy czasowe 08.00 – 16.00 TEMAT SPOTKANIA: KOŚCIÓŁ I RODZINA W DUCHOWOŚCI CHIARY LUBICH Podstawowe punkty programu: - Wspólna Msza Święta o godzinie 8.00 w Parafii Matki Bożej Piekarskiej (Kościół obok), - Wykład Kościół i Rodzina: ks. Jarosław Ogrodniczak, - wideo 70-lecie Ruchu Focolari– wideo z Chiarą Lubich, - Jak duchowość jedności pomaga w życiu rodzinnym – doświadczenia, - Wspólny posiłek, rozmowy. Pełna treść zaproszenia dostępna jest TU.


Prosimy o przeczytanie i okazanie wsparcia pani profesor Ewie Budzyńskiej przez podpisanie petycji:

Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.