Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

 

W dzisiejszą Niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe. O godz. 16.00 Msza św. podczas której udzielimy sakramentu chrztu św. i modlić się będziemy za roczne dzieci.

 

W poniedziałek dzieci I Komunijne i Ich rodzice wyjeżdżają na pielgrzymkę do Piekar Śl. i Częstochowy. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00.

 

We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych. Po niej spotkanie modlitewne Kręgu biblijnego.

 

W piątek o godz. 18.00 Msza św. z okazji Zakończenia Roku szkolnego.

 

W sobotę o godz. 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 

W Niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

O godz. 15.30 nabożeństwo do Św. Krzysztofa i poświęcenie pojazdów mechanicznych przed sezonem urlopowym.

 

OJCIEC ŚWIĘTY FRANCISZEK OGŁOSIŁ BISKUPEM POMOCNICZYM ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ KS.PROBOSZCZA Z BAZYLIKI ŚW. ANTONIEGO W RYBNIKU GRZEGORZA OLSZOWSKIEGO.

BISKUPA NOMINATA POLECAMY NASZYM MODLITWOM.

 

 

Rozpoczęły się zapisy na 73 Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 1-5.08. Zapraszamy do udziału. Jest również możliwość zapisania się na autobus na powitanie pielgrzymów.

 

 

 

 

Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku wraz z Miastem Rybnik organizuje w dniach od 2 do 9 lipca br. obóz młodzieżowy z udziałem gości z zagranicy. W jego programie m.in.: warsztaty tematyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi, dwudniowa przygoda w drodze, koncerty (TGD, Carrantuohill i Chwila Nieuwagi), spektakle teatralne oraz rekolekcje głoszone przez mnichów ze Wspólnoty Tyberiadzkiej z Belgii. Koszt udziału w obozie wynosi 30 złotych. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie naszego miasta. Adresowane jest do grupy wiekowej 15-30 lat. Jego uczestnicy nocować będą w swoich domach. Szczegóły oraz karty zgłoszeniowe w zakrystii lub na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego”.

 

„Poszukujemy rodzin chętnych do przyjęcia pod dach swoich domów młodych pielgrzymów z Polski i ze świata, którzy w dniach od 2 do 9 VII przyjadą do Rybnika, by wziąć udział w międzynarodowym obozie młodzieżowym. Podobnie jak w czasie Światowych Dni Młodzieży, rodziny zajęłyby się organizacją noclegu i podjęciem gości przy stole. Organizator zapewni im zajęcia i atrakcje w ciągu dnia. Zgłoszenia i szczegóły pod numerem telefonu: 519 19 72 17”.


 

Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398

 

 

 

Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.