Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości (Laetare). W tradycji rzymskiej w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej Niedzieli może być różowy kolor szat. W dzisiejszą Niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji, na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego, a o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

  

W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

 

We wtorek o godz. 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek o godz.18.00 Msza z udziałem dzieci i Droga Krzyżowa dla nich.

 

W piątek o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 18.00 Msza św.

 

W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Mateusz Fojcikw WŚSD w Katowicach przyjmie z rąk abp Wiktora posługę lektoratu. Módlmy się za niego i o nowe powołania kapłańskie. O godz. 17.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 

W niedziele 19 i 26 marca Mali Misjonarze przeprowadzą mini kiermasz misyjny, z którego dochód wesprze małych Kameruńczyków. Po każdej Mszy św. będą do nabycia kartki i ozdoby wielkanocne.

 

Caritas naszej Archidiecezji organizuje akcję pomocy dla Ukrainy, m.in. w postaci wysłania specjalnych paczek na Ukrainę. Na naszą parafię dotarły już 4 ogromne kartony, które mamy wypełnić konkretnymi produktami zgodnie z listą, która wisi w gablotce. W porozumieniu z naszym Zespołem Charytatywnym postanowiliśmy w przyszłą niedzielę zrobić specjalną zbiórkę na ten cel aby zakupić owe produkty i po spakowaniu tych paczek przekazać je do wysyłki na Ukrainę. Bóg zapałać za to wsparcie.

             

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy dla naszych parafian z ul. Wolnej 2594 zł. W ich imieniu składam wszystkim serdeczne podziękowanie.

 

Paschaliki są do nabycia w zakrystii w cenie 9 zł.

 

"Zachęcamy do podjęcia wyzwania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ulicami i lasami okolicznych miejscowości, która w naszym regionie odbędzie się m.in.:

- 24 marca w parafii pw. Bożego Ciała w Jankowicach - Msza Święta o godz. 20.00, następnie indywidualny wymarsz w ponad 40 kilometrową Drogę Krzyżową.

- 31 marca w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Boguszowicach - Msza Święta o godz. 20.00, następnie indywidualny wymarsz w ponad 40 kilometrową Drogę Krzyżową. Szczegóły (co ze sobą zabrać i jak się przygotować) oraz zapisy na stronie: www.edk.org.pl

 

Już w najbliższą sobotę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy! Poprowadzi je Ks. Łukasz Grzywocz, dyrektor i rekolekcjonista w Ośrodku Spotkań i Formacji im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej. W gablotkach wiszą plakaty ze szczegółowym programem. Bardzo proszę się z nim zapoznać, zarezerwować sobie czas i zgodnie z niedawnym apelem Ks. Arcybiskupa Wiktora przeprowadzić akcję informowania i zapraszania członków naszych rodzin, sąsiadów oraz znajomych do wzięcia udziału.

 

W związku z atakami na św. Jana Pawła 2, polecam lekturę Jego homilii, czy encyklik. Warto też posłuchać mądrych komentarzy np. m.in.: odpowiedzi abp. Rysiado młodzieży, czy homilii ks. prof. Roberta Skrzypczaka, lub komentarza prof. Andrzeja Nowaka. Oto odpowiednie linki:

https://www.youtube.com/watch?v=I3oC1CQwnEk
https://www.youtube.com/watch?v=PSlXeswKUYM
https://www.youtube.com/watch?v=Ojxzc_FgHWc
 
     

Członkowie Żywego Różańca w marcu modlą się o pokój dla Ukrainy.Niezwykle cenna audycja dla rodziców nt. współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży:Nowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.
Rekolekcje Parafialne

25-29 marca 2023 r.

Wierzę w Kościół Chrystusowy!Sobota, 25.03 „Wyjdź na zewnątrz! - czyli Kościół nasze miejsce na ziemi.”

18.00 Msza św. z homilią niedzielną


Niedziela, 26.03

8.00 10.00 16.00 Msze św. z homilią niedzielną


Poniedziałek, 27.03 „Jak to było na początku? - czyli czyj jest ten Kościół?”

8.00 Msza św.

Nauka rekolekcyjna

18.00 Msza św.

Nauka rekolekcyjna


Wtorek, 28.03 „Przechodząc przez Jerycho - czyli Kościół święty czy grzeszny?”

8.00 Msza św.

Nauka rekolekcyjna

10.30 Msza św. dla chorych z Sakramentem Namaszczenia

18.00 Msza św.

Nauka rekolekcyjna


Środa, 29.03 „Niewiasta, Smok i dwie bestie - czyli co jeszcze czeka Kościół?”

8.00 Msza św.

Nauka rekolekcyjna

18.00 Msza św.

Nauka rekolekcyjna


----------------------------------------------------------------------------------------

Rekolekcje prowadzi

Ks. Łukasz Grzywocz – rekolekcjonista w Ośrodku Spotkań i Formacji im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej


Spowiedź Święta

Rano od  godz. 7.30

Wieczorem od 17.15


Odpust zupełny na zakończenie rekolekcji

w środę pod zwykłymi warunkami.Pomoc dla Ukrainy


W hostelu „Pamirex” znajdującym się na terenie naszej parafii przy ul. Sygnały 62A od czerwca przebywa około 70 osób z Ukrainy. Są to w większości kobiety i dzieci, ale także osoby starsze i młodzież. Zwracam się z gorącą prośbą o konkretne wsparcie dla nich. Potrzebna jest wszelka odzież, od bielizny, przez bluzy polarowe aż po buty i kurtki zimowe, także w rozmiarach XXXL. Mogą przydać się torby, walizki, plecaki, pampersy dla dzieci powyżej 1. roku życia, parasolki, stare niepotrzebne smartfony dla dzieci i młodzieży do zdalnego nauczania, lampki biurkowe, gry, zabawki, koce, rowerki, deskorolki. Te rzeczy prosimy zawozić bezpośrednio do hostelu i przekazać osobiście lub zostawić na recepcji. Wiele z tych osób znalazło pracę, ale są też takie mamy z małymi dziećmi, które nie mogą podjąć stałej pracy, ale są chętne wykonywać jakieś doraźne prace, typu posprzątać, umyć okna, zatroszczyć się o ogród, czy zaopiekować się kimś starszym. Gdyby ktoś dysponował wolnym czasem, z pewnością przydałaby się pomoc dzieciom i młodzieży w odrabianiu lekcji, a nasza młodzież mogłaby zorganizować im zabawy sportowe lub jakieś inne formy wspólnego spędzenia czasu. Zachęcam by podzielić się naszymi rzeczami oraz swoim czasem a, za każdą formę pomocy bardzo gorąco dziękuję.
Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.